KÜLFÖLDI EGYETEM FELVÉTELI FELKÉSZÍTÉS – ÉVES PROGRAM
KIKNEK
Motivált középiskolás diákoknak, akik már tudják, hogy külföldön szeretnének tanulni felsőfokú (BA, BSc) képzésben Nyugat Európában, illetve tengeren túlon,
- akik már tudják mit szeretnének tanulni, vagy hogy hol, de szembesültek vele hogy milyen sok mindent kell teljesíteni a felvételihez és tanácstalanok hogy hogy álljanak hozzá,
- akik nem tudják pontosan mit szeretnének külföldön tanulni csak általános elképzeléseik vannak,
- akik magas színvonalú elitképzést keresnek,
- akiknek a nyelvtudása megfelelő hogy a szükséges nyelvvizsgát letegyék (ez általában erős középfoknak, vagy felsőfoknak felel meg).
- élsportolóknak akik amerikai sportösztöndíjra szeretnének majd jelentkezni (10. osztályban már készülni kell).
MIT KINÁLUNK?
A felkészítési folyamat a következő – a legtöbb külföldi egyetemi felvételihez szükséges lépéseket – tartalmazza:
- A diák érdeklődésének és felkészültségének megfelelő terület, egyetemi program(ok) kiválasztása
- A kívánt célország(ok) és a megfelelő egyetem(ek) kiválasztása
- A megcélzott angol vagy német nyelvű egyetemi kurzus felvételi követelményeinek azonosítása és a megfelelő anyagok elkészítése, és benyújtása a határidők betartásával. Ezek tipikusan a következő elemeket tartalmazzák: motivációs levél, önéletrajz, kiegészítő felvételi esszé(k), ajánlólevelek, szakmai tapasztalat, tájékozottság igazolása, felvételi tesztek, felvételi interjú(k).
- Felvételi utánkövetés: segítség az esetleges külföldi egyetemi ösztöndíj pályázathoz szükséges további anyagok és dokumentációk elkészítésében.
KI TARTJA?
A program vezetője pszichológus és közgazdász, oktatási szakember. 30 éves tapasztalattal rendelkezik a nemzetközi felsőoktatásban, 16 ország egyetemein tanít, tanított, vezetett programokat. Több száz diáknak tartott már személyiségfejlesztő és készség- fejlesztő workshopokat. Rendszeresen készít fel diákokat külföldi továbbtanulásra – összesen 14 ország több mint 60 egyetemén tanult-tanul általa felkészített diák.
A külföldi egyetemi felvételire felkészítést tapasztalt mentorok végzik. Kollégáink mindegyike külföldi felsőoktatási tapasztalattal rendelkezik, valamelyik célországban szerezték diplomájukat, vagy ott oktatóként dolgoztak, dolgoznak. Jól ismerik az egyes célországok (tipikusan az angolszász világ ill. a dán, a holland, az olasz, a német egyetemek) felsőoktatását, az egyes országok felvételi rendszereit, így célzottan, tudatosan tudják a diákoknak a megfelelő támogatást és segítséget nyújtani a külföldi egyetemi felvételi folyamatban. Emellett mindannyian valamilyen tudományterület szakértői is, legyen az társadalomtudomány, bölcsészettudomány, közgazdaságtan vagy természettudomány. Így a diákok az érdeklődésüknek megfelelő szakmai segítséget is megkapják.
HOGYAN?
A személyes munka megkezdése, az orientációs fázissal, az általános szakterület megjelölésével kezdődik. A célország és a szak megjelölését követően a diák számára gondos szakmai megfontolás után jelöljük ki a személyes mentort, aki a megcélzott programokra a jelentkezési folyamatot végigviszi a diákkal. A kívánt eredmény elérése és a készségek folyamatos fejlődése érdekében átlagosan heti kb egy-másfél órát kell a diáknak a munkára szánnia, ez részben személyes konzultáció a mentorral, részben egyéni önálló munka a kijelölt feladatok mentén. Bizonyos esetekben, egy-egy terület megvitatására, vagy készség fejlesztésére – kiscsoportos (maximum 4-6 diák) foglalkozást, workshopot tarthatunk.
MILYEN KÉSZSÉGEKET FEJLESZTÜNK?
A felkészülési folyamat során az alábbi készségek fognak érezhetően fejlődni:
- Angol (illetve a célnyelv) készségszintre fejlődése, munka nyelvé válása
- Kifejezőkészség, artikuláció, a gondolatok pontos megfogalmazása
- Íráskészség: esszéírás
- Hivatalos kommunikáció (információ kérés, udvarias és professzionális emailezés, stb.)
- Időbeosztás, stresszkezelés
- Önismeret, a saját készségek felmérése, pozitív tulajdonságok tudatos kiaknázása, hiányosságok felmérése és a hátrányok leküzdésére való módszerek tudatos alkalmazása
- Tanulási készségek, nagyobb mennyiségű információ feldolgozása
- Problémamegoldás, döntéshozatal
- Kooperáció, együttműködés
AZ ÉVES PROGRAM ÁRA
Árképzés előzetes interjú után, az igények és a profil függvényében – egyedi ajánlat alapján.