KÜLFÖLDI MESTERKÉPZÉSRE FELKÉSZÍTÉS – FÉLÉVES PROGRAM
KIKNEK
Motivált egyetemistáknak, akik kipróbálnák magukat egy ütős mesterképzésben Nyugat-Európában, ill. a tengeren túlon, hogy ezzel erősítsék a jövőbeli elhelyezkedési lehetőségeiket, karrierjüket.
MIT KINÁLUNK?
A külföldi mesterképzésre jelentkezés felkészítési folyamata a következő – a legtöbb külföldi egyetemi (MSc/MA) mesterképzésre való felvételihez szükséges lépéseket tartalmazza:
- A diák érdeklődésének és felkészültségének megfelelő terület, egyetemi program(ok) kiválasztása.
- A kívánt célország(ok) és a megfelelő angol és német nyelvű egyetem(ek) kiválasztása.
- A megcélzott egyetemi kurzus felvételi követelményeinek azonosítása, a megfelelő anyagok elkészítése és benyújtása a kellő határidők betartásával. Ezek tipikusan a következő elemeket tartalmazzák: motivációs levél, önéletrajz, kiegészítő felvételi esszé(k), ajánlólevelek, szakmai tapasztalat, tájékozottság igazolása, felvételi tesztek, felvételi interjú(k).
- Felvételi utánkövetés: segítség az esetleges külföldi egyetemi ösztöndíj pályázathoz szükséges további anyagok és dokumentáció elkészítésében.
KIK TARTJÁK?
A program vezetője pszichológus és közgazdász, oktatási szakember. 30 éves tapasztalattal rendelkezik a nemzetközi felsőoktatásban, 16 ország egyetemein tanít, tanított, vezetett programokat. Több száz diáknak tartott már személyiségfejlesztő és készségfejlesztő workshopokat. Rendszeresen készít fel diákokat külföldi továbbtanulásra – összesen 16 ország több mint 60 egyetemén tanult-tanul az általa felkészített diák.
A külföldi mesterképzés felvételire felkészítést tapasztalt mentorok és tanácsadók végzik. Kollégáink mindegyike külföldi egyetemi oktatási tapasztalattal rendelkezik, valamelyik célországban szerezték diplomájukat, vagy ott oktatóként dolgoztak, dolgoznak. Jól ismerik az egyes célországok (tipikusan az angolszász világ ill. a dán, a holland, az olasz, a német egyetemek) felsőoktatását, az egyes országok felvételi rendszereit. Így célzottan, tudatosan tudják a diákoknak a megfelelő támogatást és segítséget nyújtani a külföldi egyetemi felvételi folyamatban. Emellett mindannyian valamilyen tudományterület szakértői is – legyen az társadalomtudomány, bölcsészettudomány, közgazdaságtan vagy természettudomány – ezért a diákok az érdeklődésüknek megfelelő szakmai segítséget is megkapják tőlük.
HOGYAN?
A személyes munka javarészt egyénileg egy személyes mentorral folyik, aki végig viszi a diákkal a kívánt programokra való jelentkezési folyamatot. Bizonyos esetekben egy-egy terület megvitatására, vagy készség fejlesztésére kiscsoportos (maximum 3-4 diák) foglalkozást, workshopot szervezhetünk.
AZ ÉVES PROGRAM ÁRA
Árképzés előzetes interjú után, az igények és a profil függvényében – egyedi ajánlat alapján.