MIT KÍNÁLUNK

A Global Studies az egyedi igényeknek megfelelően kínál széleskörű személyes továbbtanulási tanácsadás és pályaválasztási tanácsadás programot, külföldi egyetemi felvételi felkészítést, egyedi konzultációt, személyes vagy online tanácsadást, készségfejlesztő workshopokat és speciális tréningeket a külföldi egyetemi felvételi legfőbb elemeivel kapcsolatban.

PÁLYAVÁLASZTÁSI TANÁCSADÁS PROGRAM

Ezt a négy alkalmas pályaválasztási tanácsadás programot javasoljuk, ha nem tudod eldönteni, mi lenne a neked való irány és milyen szakra menj. Mi az a terület, ahol a tehetséged és az érdeklődésed egybeesik azzal, ami a jövőbeli karrier lehetőségeidet a legjobban támogathatja? Pszichológiai módszerek alkalmazásával, ill. a munkaerőpiaci és a képzési lehetőségek ismeretében adunk neked tanácsot a továbbtanulási irányokra.

KÜLFÖLDI EGYETEM FELVÉTELI (BSC/BA) FELKÉSZÍTÉS

Ezt az éves programot kínáljuk azon 11.-es (illetve célországtól függően esetlegesen 12.-es) diákoknak, akik külföldi egyetemen tanulnának. Ehhez keresnek segítséget a megfelelő angol vagy német nyelvű egyetem és program kiválasztásához, ill. a felvételi folyamat végig kíséréséhez.

Amennyiben érdekel programunk, keress meg minket. Előzetes találkozás folyamán felmérjük helyzetedet, igényeidet és ezek alapján részletes ajánlatot adunk az együttműködés lehetőségeire.

KÜLFÖLDI MESTERKÉPZÉSRE (MSC/MA) JELENTKEZÉS

Ezt a fél éves programot javasoljuk azoknak az egyetemistáknak, akik BA/BSc képzésük vége felé úgy gondolják, hogy valamilyen külföldi mesterképzést céloznának meg angol vagy német nyelvű, nyugat-európai vagy tengerentúli egyetemeken. Számukra a lehetséges graduális képzések felkutatásához, a jelentkezéshez és a felvételi anyagok összeállításához nyújtunk segítséget.

TANÁCSADÁS

Esetleg valamilyen konkrét kérdésed van, amire választ szeretnél kapni – legyen az egy ország felvételi rendszerével kapcsolatos információ (holland egyetem, dán egyetem, ausztriai egyetem stb.), vagy egy jelentkezési dokumentum (CV, motivációs levél, stb.) átnézése, javítása? Talán a külföldi egyetemek felvételi anyagai között nem tudsz eligazodni? Ezesetben várunk egy egyszeri, vagy akár többszöri egyéni tanácsadásra. Jelentkezz, hogy időpontot egyeztessünk!

KÖZÉPISKOLAI ÉS GIMNÁZIUMI PROGRAMOK

Szülőknek szóló csoportos pályaválasztási tanácsadás és középiskolai osztályoknak továbbtanulással, pályaválasztással kapcsolatos programok.

WORKSHOPOK

Felvételi felkészítés program legfőbb elemei

Kiscsoportos (3-6 fős) intenzív, 3 órás (2x másfél óra) praktikus fókuszú workshopokat kínálunk a külföldi egyetem felvételi folyamat legfőbb elemei témákban: CV írás, Motivációs levél írás, Felvételi interjúra készülés, Teszt írások  

NYELVVIZSGA

A külföldi egyetemi felvétel egyik alapvető követelménye a megfelelő nyelv (angol vagy német) ismeretének bizonyítása. Nagyon ritka esetben az (emelt szintű) érettségi eredményt elfogadhatja az egyetem, de sokkal általánosabb, és arra kell felkészülni hogy speciális vizsgát kell letenni. Az angol esetén ez az IELTS (academic), a TOEFL vagy a Cambridge vizsga. Német esetén a TEstDaF, vagy a DSH a leggyakrabban elvárt vizsga. Érdemes tudni, hogy több országba már a jelentkezés leadásakor meg kell lenni az érvényes nyelvvizsgának.

CV

Több ország esetén jellemző, hogy az egyetemi felvételi folyamat egyik első bekért anyaga egy érvényes őnéletrajz, vagy CV. Ez a tipikusan egy oldalas jól strukturált, a legfontosabb tanulmányi, és egyéb tapasztalatokat tartalmazó dokumentum nemcsak az egyetemi jelentkezéshez kell, de később az egyetemi tanulmányok során is egy fontos háttér anyag lesz, amihez bármikor hozzá lehet nyúlni és frissiteni például valamilyen pályázat beadásához, vagy diákmunkához. Az őszi hónapokban szoktunk CV író workshopokat tartani.

MOTIVÁCIÓS LEVÉL

A jelentkezés folyamat egyik legmunkásabb, sokak szerint legnehezebb része egy ütős, jól megfogalmazott, megfelelő tapasztalatokkal és gondolatokkal alátámasztott motivációs levél. Ez gyakorlatilag egy ön-marketing, saját magunkat próbáljuk meg “eladni” az egyetemi felvételi bizottság számára, meggyőzve őket arról, hogy az ő egyetemükre, a célzott szakra vagyunk valók, és ott jól fogunk teljesíteni. Az őszi hónapokban szoktunk motivációs levél író workshopokat tartani.

Interjú

Sok esetben sor kerülhet felvételi interjúra a felvételi folyamat részeként. Ezek az interjúk leggyakrabban online módon történnek - csak a legnevesebb angol egyetemek (Oxford Cambridge, etc.) várják el, hogy a diák személyesen jelenjen meg. Az interjúk általában inkább csak egy beszélgetés, ahol a motivációval és a felvételi folyamat során beadott információkkal kapcsolatban kérdeznek és ritkában történik amolyan szóbeli vizsgaként ahol konkrét tényanyag ismeretét tesztelik. Igény esetén személyes interjú felkészítést vállalunk.

Tesztek

Bizonyos egyetemek bizonyos programokra felvételi teszteket írhatnak elő. Ez leggyakrabban kompetitiv spanyol, és olasz egyetemeken gyakori, valamint bizonyos osztrák, és holland egyetemeken is találkozhatunk felvételi tesztekkel, vagy felvételi vizsga követelménnyel. Ezek a vizsgák leggyakrabban nyelvi szövegértést, logikai gondolkodást és matematikai ismereteket tesztelik. Holland kutatóegyetemek népszerű szakjai esetén (pl. pszichológia) a felvételi folyamat részeként az első szűrőn túljutott diákok pár nappal a vizsga előtt kapnak egy cikket vagy egy egyetemi tankönyv fejezetet, amivel kapcsolatban kapnak majd kérdéseket. Nagyon fontos a várható vizsgákat, tesztetek időben azonosítani, hogy a megfelelő vizsgát a határidőig le lehessen tenni.

Portfolió

Művészeti, design és építészmérnöki programokra az egyetemek jellemzően portfoliót kérnek a jelentkezés részeként. Ez saját munkák válogatását jelenti, ami tartalmazhat rajzokat, skicceket, fényképeket, 3-dimenziós maketteket, kis videókat vagy bármi egyéb a diák által készített fizikai vagy elektronikus munkát. A konkrét stílust, mennyiséget, formát a kivánt egyetemi program weblapján kell megnézni. Gyakran az első szűrőn továbbjutott portfoliókat interjú keretében kell megvédeni. Amennyiben portfoliós szakra készülsz, már 11. osztályban el kell kezdeni gyűjteni az anyagokat, amiből majd a válogatást össze lehet állítani a jelentkezéshez.