GYAKORI KÉRDÉSEK

FELSŐFOKÚ TOVÁBBTANULÁSSAL KAPCSOLATOS KÉRDÉSEK

Nem egyértelmű a gyerekem érdeklődési köre. Mit tudok tenni?

Forduljon pályaválasztási szakemberhez, mert a kötetlen beszélgetések és a tesztes felmérések folyamán fel tudja tárni, hogy mik az erősségei a gyermeknek, milyen terület lenne neki való.

Mikor kell dönteni, elkezdeni foglalkozni a továbbtanulással kapcsolatban?

Célszerű már a 10. osztály végefele,  de legkésőbb a 11 évfolyam elején intenzíven elkezdeni foglalkozni azzal, hogy mi az érdeklődési köröd, miben vagy jó és azt mely egyetemeken és milyen szakokon tudod kibontakoztatni. A felsőfokú továbbtanulást nagymértékben elősegíti, ha a céliránynak megfelelő fakultációkat választasz. Segítünk, hogy megtaláld az irányt

Mit csináljak, ha nincs semmi iránt érdeklődése a gyerekemnek?

Ez könnyen előfordulhat. Érdemes ilyenkor pályaválasztási szakemberhez fordulni, aki felmérések, beszélgetések alapján irányt tud mutatni a pályaválasztásban.

Nem érzem elég motiváltnak a gyerekemet a továbbtanulással kapcsolatban. Hogyan kelthetem fel az érdeklődését?

Ne erőltesse, mert a szülőknek gyakran ellenállnak a gyerekek és az ellenkezőjét váltják ki a gyermekből mint amit szeretnénk. Forduljon pályaválasztási szakemberhez, mert ő megtalálja a hangot a gyermekével.

Külföldön szeretnék továbbtanulni, hogyan induljak neki?

Először az kell megtalálni, hogy mit utána pedig azt, hogy melyik ország adott egyetemén szeretnéd azt tanulni. Ezek mind elég összetett folyamatok ezért van szükség szakember támogatására. Itt olvashatsz bővebben a témáról:

PÁLYAVÁLASZTÁSSAL KAPCSOLATOS KÉRDÉSEK

Mi kell a sikeres pályaválasztáshoz?

Az irányt kell megtalálni, hogy mi felé vonzódsz, mi motivál ebben tudnak a szakembereink segíteni. Itt olvashatsz bővebben a témáról:

Mik a sikeres pályaválasztás lépései?

A személyiségnek, érdeklődésnek és képességeknek megfelelő pálya megtalálása. Meg kell tudnod fogalmazni mi az ami igazán érdekel, mik az erősségeid. Ebben tudunk segíteni neked! Itt olvashatsz bővebben a témáról:

Hogyan tudok a gyerekemnek segíteni a pályaválasztásban?

Forduljon pályaválasztási szakemberhez, mert a kötetlen beszélgetések és felmérések folyamán fel tudja tárni, hogy mik az erősségei és az adottságai a gyermeknek. Az alábbi részben bővebben olvashatsz a témáról:

KÜLFÖLDI TOVÁBBTANULÁSHOZ KAPCSOLÓDÓ KÉRDÉSEK

Miért érdemes külföldre menni tanulni?

Az alábbi részben bővebben olvashatsz a témáról:

Mi a külföldi egyetemi képzés előnyei?

Az alábbi részben bővebben olvashatsz a témáról:

Miben különbözik a külföldi egyetemi képzés a hazaitól?

Az alábbi részben bővebben olvashatsz a témáról:

Mikből áll a külföldi egyetemi felvétel?

Az alábbi részben bővebben olvashatsz a témáról:

Mik a külföldi egyetemi felvétel részei vagy lépései?

Az alábbi részben bővebben olvashatsz a témáról:

Melyek a legkeresettebb képzések külföldön?

Tapasztalataink szerint a különféle gazdasági képzések illetve az interdiszciplináris kombinált képzésekre van a legnagyobb kereslet. Az alábbi részben bővebben olvashatsz a témáról:

Hogyan kaphatok külföldi egyetemre ösztöndíjat?

Erre nincsen egyszerű válasz. Az egyes egyetemeknél kell megtalálni az esetleges ösztöndíj lehetőségeket. Néhány – amúgy elég magas tandíjú – egyetemen van amolyan szociális támogatás, vagyis ha a diák felvételt nyert akkor a pénzügyi lehetőségek figyelembevételével kaphat tandíjkedvezményt. Mindenesetre arra kell számítani hogy nagyon kevés ilyen opció van.

Mennyibe kerül külföldön tanulni?

Vannak olyan országok ahol maga az oktatás ingyenes, pld. Dániában, de mindenhol fizetni kell a lakhatásért, étkezésért stb. melyek országonként eltérő összegekbe kerülnek. Attól függ melyik országot választod. Bővebben olvashatsz az országok szerinti költségekről az alábbi részben:

Ingyenes külföldi egyetemek?

Skandináv országokban állami egyetemeken lehet tandíjmentes képzéseket találni. Bizonyos német és osztrák állami egyetemeken szintén, de a lakhatásra, megélhetésre mindenhol megfelelő összeget kell szánni. Az alábbi részben bővebben olvashatsz a témáról:

Külföldi egyetemre jelentkezés?

Részletesen olvashatsz a témáról az alábbi részben:

Külföldi mesterképzésre jelentkezés?

Részletesen olvashatsz a témáról az alábbi részben

FELSŐFOKÚ EGYETEM FELVÉTELI FOLYAMAT RÉSZEIHEZ KAPCSOLÓDÓ KÉRDÉSEK

Milyen a jó önéletrajz/CV?

Részletesen olvashatsz a témáról az alábbi részben

Milyen a jó motivációs levél?

Részletesen olvashatsz a témáról az alábbi részben

Mire figyeljek egy interjún?

Részletesen olvashatsz a témáról az alábbi részben