GYAKORI KÉRDÉSEK
FELSŐFOKÚ TOVÁBBTANULÁSSAL KAPCSOLATOS KÉRDÉSEK
Mikor kell dönteni, elkezdeni foglalkozni a továbbtanulással kapcsolatban?
Célszerű már a 10. osztály végefele, de legkésőbb a 11 évfolyam elején intenzíven elkezdeni foglalkozni azzal, hogy mi az érdeklődési köröd, miben vagy jó és azt mely egyetemeken és milyen szakokon tudod kibontakoztatni. A felsőfokú továbbtanulást nagymértékben elősegíti, ha a céliránynak megfelelő fakultációkat választasz. Segítünk, hogy megtaláld az irányt
Nem érzem elég motiváltnak a gyerekemet a továbbtanulással kapcsolatban. Hogyan kelthetem fel az érdeklődését?
Ne erőltesse, mert a szülőknek gyakran ellenállnak a gyerekek és az ellenkezőjét váltják ki a gyermekből mint amit szeretnénk. Forduljon pályaválasztási szakemberhez, mert ő megtalálja a hangot a gyermekével.
PÁLYAVÁLASZTÁSSAL KAPCSOLATOS KÉRDÉSEK
KÜLFÖLDI TOVÁBBTANULÁSHOZ KAPCSOLÓDÓ KÉRDÉSEK
Hogyan kaphatok külföldi egyetemre ösztöndíjat?
Erre nincsen egyszerű válasz. Az egyes egyetemeknél kell megtalálni az esetleges ösztöndíj lehetőségeket. Néhány – amúgy elég magas tandíjú – egyetemen van amolyan szociális támogatás, vagyis ha a diák felvételt nyert akkor a pénzügyi lehetőségek figyelembevételével kaphat tandíjkedvezményt. Mindenesetre arra kell számítani hogy nagyon kevés ilyen opció van.
Mennyibe kerül külföldön tanulni?
Vannak olyan országok ahol maga az oktatás ingyenes, pld. Dániában, de mindenhol fizetni kell a lakhatásért, étkezésért stb. melyek országonként eltérő összegekbe kerülnek. Attól függ melyik országot választod. Bővebben olvashatsz az országok szerinti költségekről az alábbi részben: